Jednostki naścienne Etherea Slim


Nowy design w wersji slim sprawia, że klimatyzatory z nowej serii Etherea zajmują dużo mniej miejsca a, dzięki zastosowaniu nowego czynnika chłodniczego R32, mają dużo wyższą moc zarówno chłodzenia jak i ogrzewania, pracują ciszej oraz bardziej sprzyjają środowisku niż standardowe modele.

r32jpg 16_seer_a3_85_200_130_fitjpg 16_scop_a2_49_200_130_fitjpg Nanoe-G Chodzenie z agodnym osuszaniem Sterowanie przez Internet System Inverter System Econavi atwe sterowanie za pomoc systemu BMS 16_super_quiet_19dba_200_130_fitjpg 5-letnia gwarancja Waciwoci antyalergiczne Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachw Zdejmowany atwy w czyszczeniu panel Tryb wysokiej wydajnoci Tryb agodnego osuszania Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu Tryb automatyczny urzdzenia inwerterowe Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury Funkcja gorcego startu zegardualjpg Sterownik bezprzewodowy z wywietlaczem LCD Automatyczny restart Dugie orurowanie Zdejmowana pokrywa grna Automatyczna diagnostyka 


r32jpg - Nowy czynnik chłodniczy R32

W porównaniu do stosowanego w większości modeli czynnika R410A jest on efektywniejszy, bezpieczniejszy i charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential).

- Nanoe-G
System Nanoe-G wykorzystuje nanoczasteczki do oczyszczania powietrza. System skutecznie eliminuje rozproszone w powietrzu oraz osadzone w budynku szkodliwe mikroorganizmy, takie jak wirusy, bakterie i zarodniki pleśni, zapewniajac czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu. Zatwierdzony przez British Allergy Foundation (Brytyjska Fundacje Alergologiczna).

 - Chłodzenie z łagodnym osuszaniem
Kontrolowanie jakości powietrza, towarzyszące utrzymywaniu temperatury, pozwala zapobiegać jego gwałtownemu wysuszaniu. Dzięki temu względna wilgotność (RH – Relative Humidity) powietrza utrzymywana jest na poziomie do 10% wyższym, niż w zwykłym trybie chłodzenia. Funkcja ta znakomicie sprawdza się, gdy klimatyzacja pozostaje włączona podczas snu.
16_super_quiet_19dba_200_130_fitjpg - Tryb super cichy
Dzięki sprężarkom najnowszej generacji i wentylatorom o podwójnych łopatkach, jednostki zewnętrzne firmy Panasonic są jednymi z najcichszych na rynku. Pracy jednostek wewnętrznych towarzyszy niemal niesłyszalny dźwięk o poziomie głośności od 20dB.do 22dB
 - Sterowanie przez Internet
Nowa generacja urządzeń sterowanych przez Internet pozwala w łatwy sposób zarządzać praca klimatyzatora lub pompy ciepła za pośrednictwem smartfona z systemem Android lub iOS, tabletu albo komputera klasy PC.
 - System Inverter+
Urządzenia klasy Inverter+ maja charakterystyki o 20% lepsze od standardowych jednostek inwerterowych. Oznacza to o 20% niższe zużycie energii, a wiec o 20% niższe rachunki za prąd. Urządzenia Inverter+ nalezą do klasy A efektywności energetycznej — zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania.
 - System Econavi
Czujniki systemu Econavi określają poziom aktywności osób oraz ich lokalizacje w pomieszczeniu i na tej podstawie regulują kierunek nadmuchu, zapewniając maksymalny komfort i oszczędności. System ocenia również zmiany w stopniu nasłonecznienia pomieszczenia, klasyfikując panujące warunki jako nasłonecznienie lub zachmurzenie/noc. W przypadku większego nasłonecznienia system ogranicza zbędne ogrzewanie.
 - Łatwe sterowanie za pomocą systemu BMS.
W jednostce wewnętrznej wbudowane jest złącze przesyłania danych, które umożliwia łatwe podłączenie pompy ciepła firmy Panasonic do systemu zarządzania budynkiem, a następnie sterowanie nią.
5-letnia gwarancja. Sprężarki całej serii objęte są 5-letnia gwarancja.

 - Właściwości antyalergiczne
System jest wyposaźony w filtr o właściwościach antyalergicznych.
 - Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów
Zapobiega powstawaniu przykrych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie wyłącza się.
 - Zdejmowany, łatwy w czyszczeniu panel
Panel przedni jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go w prosty sposób zdemontować, a następnie umyć woda. Jeżeli panel przedni utrzymywany jest w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.
 - Tryb wysokiej wydajności
Tryb ten pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortowa temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadana temperaturę w 15 minut.
 - Tryb łagodnego osuszania
Urządzenie pracujące w tym trybie eliminuje nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.
 - Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu
W zależności od charakterystyki klimatyzowanego pomieszczenia, można wybrać pionowy lub poziomy kierunek nadmuchu. Funkcje te można wygodnie włączać za pomocą sterownika.
 -Tryb automatyczny (urządzenia inwerterowe)
Po włączeniu tej funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania, utrzymując w pomieszczeniu zadaną temperaturę.
 - Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury
Jeżeli temperatura w pomieszczeniu różni się o 3°C lub więcej od temperatury zadanej, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia/ogrzewania, by utrzymywać zadana temperaturę.
 - Funkcja „gorącego startu”
Jeżeli urządzenie rozpoczyna prace w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero wtedy, gdy wymiennik ciepła się nagrzeje.
zegardualjpg - Zegar czasu rzeczywistego z podwójnym programatorem
Funkcja ta umożliwia zaprogramowanie godzin pracy urządzenia. Urządzenie będzie automatycznie włączane i wyłączane w określonych godzinach przez kolejne dni, aż do momentu ewentualnego wprowadzenia zmiany w ustawieniach.
 - Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD
 - Automatyczny restart
Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.
 - Długie orurowanie
Wartość określa maksymalna odległość pomiędzy jednostka zewnętrzna a jednostkami wewnętrznymi. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.
 - Zdejmowana pokrywa górna
We wcześniejszych modelach klimatyzatorów o innych rodzajach obudowy, przeprowadzanie przeglądów i czynności serwisowych jednostek zewnętrznych było pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia w znaczący sposób ułatwia prowadzenie czynności serwisowych.
 - Automatyczna diagnostyka
Funkcja zapewnia automatyczne diagnozowanie przyczyn nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.